Twój IP:  3.232.96.22
Dzisiaj jest
Niedziela
24 stycznia 2021
24 dzień roku

Wybrany wątek


Na niemieckiej scenie poliktycznej pojawiła się nowa formacja, przeciwstawiająca się idei wspólnej waluty. Ma zaskakująco duże poparcie wśród niemieckich wyborców.
Czytaj


Historia sprawy Wicemarszałek Wandy Nowickiej przeciwko publicystce Joannie Najfeld. Czy ma to jakiś wypływ na fakt bycia Wicemarszałkiem?
Czytaj

Losowy Żart

240 - Chuck Norris

Wystarczy, że Chuck NOrris spojrzy na rónanie, a X sam się ujawnia.


Aktualizacja: 2018-12-03
Proces winnych śmierci Michaela Jacksona, czyli w efekcie - Dzieci Michaela Jacksona wytaczają sprawę o 30 miliardów dolarów.
SPOŁECZEŃSTWO
Proces rodziny Michaela Jacksona przeciwko firmie AEG Live rozpoczął się złożeniem wielowątkowego pozwu w październiku 2010 roku. Teoretycznie w celu znalezienia winnych. Coraz bardziej jednak wygląda na to, że chodzi tu wyłącznie o pieniądze.

07 listopada 2012 roku
   Sąd w Los Angeles uznał doktora Conrada Murray'a za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci gwiazdora. Murray był oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci Jacksona, poprzez podanie mu dawki silnego leku przeciwbólowego - propofolu. Miało to na celu doprowadzenie Jacksona do snu. Jednakże lek ten w połączeniu z pozostałymi, przyjmowanymi w międzyczasie przez piosenkarza specyfikami, spowodował jego śmierć.
   To, ze piosenkarz w tym okresie zażywał wiele różnych narkotyków, rozmaitych leków i sam domagał się silnego środka na bezsenność nie zmienia faktu, że podany przez Murray'a lek może być aplikowany wyłącznie w warunkach szpitalnych.
   Osobistego lekarza Michaela Jacksona Sąd w Los Angeles skazał w zasadzie na najwyższy w takim przypadku wymiar kary, tj. 4 lata pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia wykonania kary. Ciekawostką jest to, że odsiedzi on w rzeczywistości dwa lata, a to ze względu na przepełnienie więzień stanowych. Takie, łagodzące wyroki prawo wprowadzono dla osób popełniających przestępstwo po raz pierwszy i bez użycia przemocy.

28 marca 2013 roku
   Troje Dzieci Michaela Jacksona, a przede wszystkim jego piętnastoletnia córka Paris żądaja 30 miliardów (30 000 000 000 $) odszkodowania od firmy AEG Live. Firma ta była organizatorem ostatniej trasy koncertowej Jacksona i to ona przydzieliła artyście osobistego lekarza. Jak już wiemy człowiek ten, Conrad Murray bezpośrednio przyczynił się do śmierci Jacksona. W kwietniu 2009 roku Jackson zmarł po zaaplikowaniu mu przez Murray'a leku, którego w warunkach domowych nie można używać.
    Teoretycznie dzieciom i matce Jacksona chodzi o znalezienie i ukaranie osoby odpowiedzialnej za jego śmierć. Obarczają oni firmę odpowiedzialnością za błędy lekarza. Taka jest teoria, bo praktycznie winny się już znalazł i został skazany na lata za nieumyślne spowodowanie śmierci. To między innymi właśnie najbliższa rodzina domagała się - i słusznie - najwyższego, możliwego wymiaru kary, uznając tym samym osobę doktora za odpowiedzialną śmierci ojca. Tyle, że od lekarza trudno jest wydobyć taką kasę, więc "szukanie odpowiedzialnych" rodzina przekierowała na firmę, która może dysponować zadowalającą ich aspiracje gotówką. Warto zauważyć, że gwiazdor w spadku pozostawił im nieco ponad 510 mln dolarów długu. Jednak po śmierci zarobił ponad miliard dolarów (spłacaniem jego długów zajmują się specjalni adwokaci pod wodzą jego przyjaciela), tym samym oni zarządzają obecnymi zyskami Jacksona. Ten miliard dolarów to jednak niewiele w porównaniu do oczekiwań spadkobierców wobec nowego odpowiedzialnego.
   Historycznie w sprawie przeciwko firmie Jacksonowie postawili wiele zarzutów, jednak do dzisiaj, po odrzuceniu wielu z nich, pozostał zarzut niewłaściwie zatrudnionego lekarza osobistego piosenkarza oraz brak właściwego nadzoru firmy nad zatrudnionym lekarzem.
   Na początku kwietnia pierwsza rozprawa.

25 kwietnia 2013 roku
   Proces trwa od 4 kwietnia 2013 roku i był dotychczas w fazie przygotowawczej, tj. sędzia zajmował się ustalaniem skali ograniczenia dostępu mediów, kompletowana była ława przysięgłych. Jednakże obecnie mamy do czynienia z nie lada sensacją - o ile oskarżenia rodziny okażą się prawdą. Rodzina piosenkarza oskarża firmę o to, że w okresie promocji ostatniej trasy koncertowej, która nie odbyła się z powodu śmierci gwiazdora, AEG live zatrudniła sobowtóra Jacksona. Rodzina wnioski takie wyciąga z faktu, że prawdziwy Michael Jackson nie byłby w stanie podołać promocji ze względu na stan zdrowia. Sprawa się rozkręca.

10 października 2013 roku
   No i na razie skończyło się tak, że sąd orzekł, iż firma AEG live nie jest odpowiedzialna za śmierć Króla Popu. Kasy zdaje się nie będzie. Ale sprawa się tak pewnie nie skończy, bo jeśli nie dzieci Króla Popu, to ich prawnicy będą jeszcze chcieli podoić trochę, czy to rodzinę, czy ewentualną stronę przegraną.

24 stycznia 2016 roku
   Nie wykluczone, że sprawa jest już zamknięta. Jeszcze w 2014 roku rodzina Jacksonów ponownie wniosła identyczne powództwo i ponownie odmówiono im wypłaty odszkodowania. Również apelacja wniesiona do sądu w Kaliforni nic nie zmieniła. Sąd apelacyjny podtrzymał stanowisko poprzednich instancji, że śmierć spowodował doktor Murray, jako niezależny lekarz, a firma promotorska nie ma z błędami medycznymi nic wspólnego. Była wyłącznie stroną zatrudniającą tego lekarza.
   Swoją drogą caly proces (w zasadzie dwa procesy) włącznie z rozprawą apelacyjną trwały dwa lata. Niby długo, ale na nasze, polskie warunki to błyskawica.

Aktualizacja: 2018-12-03
Dług publiczny Polski od 1990 roku.
EKONOMIA
Pokazujemy jak zmieniała się długu publicznego w minionych latach. Dla poszczególnych lat pokazaliśmy kto wówczas był Premierem Rządu i Ministrem Finansów. Ostatnie lata wskazują, na dość luźne traktowanie przez rząd zarówno metod wyliczania długu, jak i samego rygoru finansów publicznych.

15 kwietnia 2013 roku
   W zamieszczonej tabeli przedstawiamy wysokość długu publicznego polski w latach 1990 - 2012. Aby czytelnik mógł sobie wyrobić samodzielne zdanie na sprawność ekonomiczną dotychczasowych premierów...
Czytaj więcej

Aktualizacja: 2018-12-03
Nowe ugrupowanie polityczne na niemieckiej arenie.
POLITYKA
W niemczech z początkiem 2013 roku powstało nowe ugrupowanie polityczne. Jest odpowiedzią na politykę Angeli Merkel, wg. której jedyną alternatywą dla Niemiec jest euro. Ugrupowanie osiąga w sondażach zaskakująco dobre wyniki.

15 marca 2013 roku
   W Niemczech powstaje nowe ugrupowanie polityczne Alternatywa dla Niemiec - AfD. Jednym z tematów jakie podejmuje jest likwidacja strefy euro i powrót do walut narodowych oraz referendum jako instrument demokracji bezpośredniej. Na razie ugr...
Czytaj więcej
18305 wizyta | kontakt@icodalej.eu | Kontakt | Współpraca |=STAT=