Twój IP:  54.160.19.155
Dzisiaj jest
Niedziela
9 sierpnia 2020
222 dzień roku

Wybrany wątek


Brak profesjonalizmu prokuratora podczas przesłuchań Prezesa firmy Amber Gold.
Czytaj


Kręta droga rozwiązania problemu Uboju Rytualnego w Polsce. Rząd nie potrafi sam określić swojego stanowiska w tej sprawie?
Czytaj

Losowy Żart

012 - medyczne

Lekarz dzwoni z gabinetu lekarskiego na komórkę pacjenta leżącego na oddziale.
- Panie Kowalski, mam wyniki pana badań. Ma pan toksoplazmozę, tularemię, mononukleozę, HIV, gruźlicę i wiele innych chorób zakaźnych, których nie możemy rozpoznać!
- !?
- Właśnie włączyliśmy pana na specjalną dietę naleśnikową...
- Ale panie doktorze, czy to pomoże?
- Nie wiem, ale to jedyne jedzenie, które można wsunąć przez szparę pod drzwiami izolatki...


Aktualizacja: 2018-12-03
Jawne finanse kościoła?
SPOŁECZEŃSTWO

25 marca 2013 roku
   Po fali krytyki związanej z działalnością Komisji Majątkowej pod koniec lata 2012 roku do opinii publicznej docierały informacje, że biskupi chcą wprowadzić przejrzystość inansową w diecezjach. Byłaby to bardzo pozytywna inicjatywa, szczególnie w świetle będącego jeszcze w tym czasie w planach wprowadzenia odpisu podatkowego na kościół. Plan biskupów zakładał umożliwienie większej kontroli nad finansami diecezjalnymi ze strony świeckich. Ponadto w ramach przejrzystości finansów projekt biskupów zakładał publikowanie przez proboszczów i biskupów rocznych sprawozdań finansowych.[Rzeczpospolita]
   W każdej diecezji miałaby powstać instytucje posiadające prawo własności do majątku przejętego po 1989 roku, które zajmowałyby się zarządzaniem tym majątkiem.
W końcu sierpnia 2012 roku Rada Biskupów Diecezjalnych przyjęła instrukcję o zarządzaniu dobrami kościelnymi.
   By zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda wypełnianie zapisów instrukcji będziemy musieli poczekać do końca 2013 roku, bo od czasu złożenia takich deklaracji będzie to pierwszy pełny rok obrachunkowy. Więc cierpliwie czekajmy w nadziei, że nie były to wyłącznie deklaracje poprawiające kościelny PR.

Aktualizacja: 2018-12-03
Dług publiczny Polski od 1990 roku.
EKONOMIA
Pokazujemy jak zmieniała się długu publicznego w minionych latach. Dla poszczególnych lat pokazaliśmy kto wówczas był Premierem Rządu i Ministrem Finansów. Ostatnie lata wskazują, na dość luźne traktowanie przez rząd zarówno metod wyliczania długu, jak i samego rygoru finansów publicznych.

15 kwietnia 2013 roku
   W zamieszczonej tabeli przedstawiamy wysokość długu publicznego polski w latach 1990 - 2012. Aby czytelnik mógł sobie wyrobić samodzielne zdanie na sprawność ekonomiczną dotychczasowych premierów...
Czytaj więcej

Aktualizacja: 2018-12-03
Nowe ugrupowanie polityczne na niemieckiej arenie.
POLITYKA
W niemczech z początkiem 2013 roku powstało nowe ugrupowanie polityczne. Jest odpowiedzią na politykę Angeli Merkel, wg. której jedyną alternatywą dla Niemiec jest euro. Ugrupowanie osiąga w sondażach zaskakująco dobre wyniki.

15 marca 2013 roku
   W Niemczech powstaje nowe ugrupowanie polityczne Alternatywa dla Niemiec - AfD. Jednym z tematów jakie podejmuje jest likwidacja strefy euro i powrót do walut narodowych oraz referendum jako instrument demokracji bezpośredniej. Na razie ugr...
Czytaj więcej
14823 wizyta | kontakt@icodalej.eu | Kontakt | Współpraca |=STAT=