Twój IP:  3.232.96.22
Dzisiaj jest
Niedziela
24 stycznia 2021
24 dzień roku

Wybrany wątek


Policjant, który napadł na kantor. Ciąg dalszy - skrucha?
Czytaj


Jak kształtowało się zadłużenie Polski w latach 1990 - 2012. Czy możliwości spłaty długu maleją?
Czytaj

Losowy Żart

047 - animals

Zajączek chodzi po lesie i chwali się, że spał z niedźwiedzicą. Opowiada o tym to lisowi, to żółwiowi, to innym zwierzakom. Jednak żaden zwierzak mu nie wierzy.
Pewnego razu idąc leśną ścieżką zajączek spotkał niedźwiedzia. Ten jak go zobaczył zaryczał ze złości i zaczął zajączka gonić. Zając ucieka, ucieka ale jest coraz bardziej zmęczony. Niedźwiedź już go prawie dopadł. Zajączek dostrzegł przed sobą leżący na ziemii, pusty w środku pień drzewa. Wskoczył do środka i wybiegł z drugiej strony. NIedźwiedź, który wpadł do pnia za nim, oczywiście się zaklinował tak, że z pnia wystawał tylko tyłek. Zając obszedł go dookoła spojrzał i mówi do siebie:
- Niedźwiedzica niedźwiedzicą, ale w to, to już mi na pewno nikt nie uwierzy.!


Aktualizacja: 2018-12-03
Jawne finanse kościoła?
SPOŁECZEŃSTWO

25 marca 2013 roku
   Po fali krytyki związanej z działalnością Komisji Majątkowej pod koniec lata 2012 roku do opinii publicznej docierały informacje, że biskupi chcą wprowadzić przejrzystość inansową w diecezjach. Byłaby to bardzo pozytywna inicjatywa, szczególnie w świetle będącego jeszcze w tym czasie w planach wprowadzenia odpisu podatkowego na kościół. Plan biskupów zakładał umożliwienie większej kontroli nad finansami diecezjalnymi ze strony świeckich. Ponadto w ramach przejrzystości finansów projekt biskupów zakładał publikowanie przez proboszczów i biskupów rocznych sprawozdań finansowych.[Rzeczpospolita]
   W każdej diecezji miałaby powstać instytucje posiadające prawo własności do majątku przejętego po 1989 roku, które zajmowałyby się zarządzaniem tym majątkiem.
W końcu sierpnia 2012 roku Rada Biskupów Diecezjalnych przyjęła instrukcję o zarządzaniu dobrami kościelnymi.
   By zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda wypełnianie zapisów instrukcji będziemy musieli poczekać do końca 2013 roku, bo od czasu złożenia takich deklaracji będzie to pierwszy pełny rok obrachunkowy. Więc cierpliwie czekajmy w nadziei, że nie były to wyłącznie deklaracje poprawiające kościelny PR.

Aktualizacja: 2018-12-03
Dług publiczny Polski od 1990 roku.
EKONOMIA
Pokazujemy jak zmieniała się długu publicznego w minionych latach. Dla poszczególnych lat pokazaliśmy kto wówczas był Premierem Rządu i Ministrem Finansów. Ostatnie lata wskazują, na dość luźne traktowanie przez rząd zarówno metod wyliczania długu, jak i samego rygoru finansów publicznych.

15 kwietnia 2013 roku
   W zamieszczonej tabeli przedstawiamy wysokość długu publicznego polski w latach 1990 - 2012. Aby czytelnik mógł sobie wyrobić samodzielne zdanie na sprawność ekonomiczną dotychczasowych premierów...
Czytaj więcej

Aktualizacja: 2018-12-03
Nowe ugrupowanie polityczne na niemieckiej arenie.
POLITYKA
W niemczech z początkiem 2013 roku powstało nowe ugrupowanie polityczne. Jest odpowiedzią na politykę Angeli Merkel, wg. której jedyną alternatywą dla Niemiec jest euro. Ugrupowanie osiąga w sondażach zaskakująco dobre wyniki.

15 marca 2013 roku
   W Niemczech powstaje nowe ugrupowanie polityczne Alternatywa dla Niemiec - AfD. Jednym z tematów jakie podejmuje jest likwidacja strefy euro i powrót do walut narodowych oraz referendum jako instrument demokracji bezpośredniej. Na razie ugr...
Czytaj więcej
18316 wizyta | kontakt@icodalej.eu | Kontakt | Współpraca |=STAT=