Twój IP:  3.232.96.22
Dzisiaj jest
Niedziela
24 stycznia 2021
24 dzień roku

Wybrany wątek


Jak kształtowało się zadłużenie Polski w latach 1990 - 2012. Czy możliwości spłaty długu maleją?
Czytaj


Na niemieckiej scenie poliktycznej pojawiła się nowa formacja, przeciwstawiająca się idei wspólnej waluty. Ma zaskakująco duże poparcie wśród niemieckich wyborców.
Czytaj

Losowy Żart

231 - praca

- Byłaś u szefa na dywaniku?
- Tak, a skąd wiesz?
- Wzorek ci się odcisnął na plecach.


Aktualizacja: 2018-12-03
Wanda Nowicka przegrywa proces, który wytoczyła Joannie Najfeld.
POLITYKA

Sąd uznał, że Wanda Nowicka znajduje się na liście płac przemysłu aborcyjno-antykoncepcyjnego - to wynik przegranej w procesie, jaki Wicemarszałek sejmu wytoczyła przeciwko pubicystce Joannie Najfeld.

17 listopada 2011 roku
   „Gość Niedzielny” ujawnił wyrok jaki wydał Sąd Warszawski w sprawie wytoczonej przez Wandę Nowicką katolickiej publicystce Joannie Najfeld. Choć proces był utajniony, to informacja o jego uzasadnieniu przedostała się do redakcji gazety. Z wyroku wynika, że Wanda Nowicka znajduje się na liście płac przemysłu aboryjno-antykoncepcyjnego. Joanna Najfeld odpowiadała z art. 212 par. 2 Kodeksu Karnego, w którym mowa jest o pomawianiu innej osoby za pomocą środków masowego przekazu. 12 września zapadł wyrok uniewinniający. Sąd uznał, że prawdą jest iż kierowana przez Nowicką Federacja pozostawała na usługach producenta środków antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych Gedeon Richter Polska oraz na usługach producenta sprzętu medycznego, niezbędnego dla wykonywania zabiegów aborcji - organizacji IPAS. Usługi te polegały m.in. na promowaniu tych firm przez Federację i podmioty z nią związane.[PAP, Superekspres]
   Gdy uzasadnienie utajnionego wyroku ujrzało światło dzienne, pani poseł tłumaczyła się, że nie widzi nic złego w pozyskiwaniu środków finansowych przez Federację od legalnie działających firm. Niektórzy zastanawiają się w związku z tą wypowiedzią, że skoro nie widzi w tym nic nagannego, to dlaczego wytoczyła proces przeciwko Joannie Najfeld o nieprawdziwe, pomawiające i obraźliwe wypowiedzi.
Pani poseł obiecała również, że odpis wyroku pojawi się na stronach www.federa.org.pl. Na pytania dziennikarki TVN24 u utajnienie postępowania, Nowicka powiedziała Ja nie domagałam się utajnienia, po prostu go nie ujawniłam. Nikt nie wystąpił o jego ujawnienie, a ja go nie utajniałam. Jednak z akt sądu z części jawnej posiedzenia, jeszcze przed dokonanie utajnienia wynika, że na popartą przez Obronę Najfeld propozycję sędziego o odtajnienie procesu Wanda Nowicka wyraziła swój sprzeciw.
[Fragmenty uzasadnienia].
   W wypowiedziach czołowych polityków oczywiście dominują ostre wypowiedzi, wyrażające główenie oczekiwanie, że Pani Wicemarszałek Sejmu wytłumaczy się publicznie z sytuacji. Posłowie Stanisław Żelichowski oraz Jarosław Gowin zażądali nawet oficjalnego odtajnienia wyroku i jego uzasadnienia. Za odwołaniem Nowickiej z pozycji Wicemarszałka złożyła wniosek Solidarna Polska. Oczywiście popiera ją PiS. Ciekawe jak spawa się potoczy? Jak będzie się w najbliższym czasie przedstawiała moralna wykładnia aktywności poselskiej.

12 lutego 2012 roku
   Jak się okazało Wanda Nowicka złożyła apelację od wyroku sądu. Jak widać jednak uważa, że jest coś nagannego w działalności, którą wykazał jej sąd bo broni się rękami i nogami. Niestety apelacja złożona przez Panią Wicemarszałek nic nie dała, gdyż Joanna Najfeld wygrała sprawę ponownie o czym orzekł sąd 30 stycznia 2012 roku.
Wracając do zasady I co dalej? - wykonane przez ostatnie miesiące poszukiwania obiecanego przez p. Poseł uzasadnienia na stronie www.federa.org.pl nie dało rezulatatu. Za to w rozmowie z frondą.pl redaktor Najfeld informuje, że trudno wykryć miejsce umieszczenia treści tego dokumentu na stronach Federacji. Jest on za to dostępny na http://mamproces.pl/?page_id=772. W tej samej rozmowie publicystka informuje również, że reszty akt Pani Nowicka nie ujawniła, czemu ona sama się nie dziwi, gdyż wie co w nich jest.

20 czerwca 2012 roku
   Informacja w niniejszym wątku z ostatnich dni: Prokuratura Rejonowa dla Warszawy Śródmieście północ zajmie się sprawą Wandy Nowickiej z podejrzeniami popełnienia przez nią przestępstwa nielegalnego lobbingu, płatnej protekcji i nielegalnej reklamy środków farmaceutycznych - to decyzja Sądu Rejonowego Warszawy Śródmieścia po doniesieniu, jakie w 15 listopada 2011 roku, czyli niespełna rok temu złożyła Fundacja „Pro - prawo do życia”. Doniesienie w formie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez wicemarszałek Sejmu Wandę Nowicką. Przestępstwo miałoby polegać na płatnej protekcji, nielegalnym lobbingu oraz złamaniu prawa farmaceutycznego, polegającgo na nielegalnej reklamie środków farmakologicznych, w tym wczesnoporonnych. Zdaniem Fundacji, Posłanka Ruchu Palikota mogła dopuścić się popełnienia przestępstwa z art. 129 lub 129 prawa farmaceutycznego, gdyż Federacja nie jest uprawniona do reklamowania środków farmaceutycznych.
   Oczywiście jak to w Polsce nic nie jest proste w sprawach, w które uwikłani są wszelkiej maści urzędnicy. Prokurator Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia-Północ odmówił wszczęcia postępowania przeciwko Wandzie Nowickiej. Złożone w związku z tym przez Fundację zażalenie zostało uwzględnione przez Sąd 22 maja 2012 roku, który w swoim uzasadnieniu stwierdził, że oskarżyciel publiczny jakim jest prokurator powinien ustalić, czy Wanda Nowicka w ramach kierowanej przez siebie organizacji i podmiotów z nią związanych udzielała jedynie ogólnej informacji, czy reklamowała i promowała środki antykoncepcyjne na rzecz podmiotów udzielających „dotacji”. Artykuł wPolityce. [wPolityce, PAP]. Tak na marginesie - jasnym jest, że w takiej sytuacji koszty sprawy są większe. Czy więc popełniający tak prosty błąd prokurator nie powinien ponosić konsekwencji, choćby służbowych? Ale tego wątku nie będziemy rozwijać, bo się pogubimy.

22 stycznia 2016 roku
   Jak to bywa w naszym sądownictwie, sprawa ucichła. Skromne możliwości nie pozwoliły nam na dotarcie do dalszych losów tej sprawy w prokuraturze, jeśli takowe były. Sąd sądem, ale postawę Pani Wandy Nowickiej oceniło społeczeństwo nie dając jej wymaganych 100 000 podpisów umożliwiających kandydowanie do sejmu w wyborach 2015. Na tym zamknijmy ten wątek, jak wieko trumny się zamyka.

Aktualizacja: 2018-12-03
Dług publiczny Polski od 1990 roku.
EKONOMIA
Pokazujemy jak zmieniała się długu publicznego w minionych latach. Dla poszczególnych lat pokazaliśmy kto wówczas był Premierem Rządu i Ministrem Finansów. Ostatnie lata wskazują, na dość luźne traktowanie przez rząd zarówno metod wyliczania długu, jak i samego rygoru finansów publicznych.

15 kwietnia 2013 roku
   W zamieszczonej tabeli przedstawiamy wysokość długu publicznego polski w latach 1990 - 2012. Aby czytelnik mógł sobie wyrobić samodzielne zdanie na sprawność ekonomiczną dotychczasowych premierów...
Czytaj więcej

Aktualizacja: 2018-12-03
Nowe ugrupowanie polityczne na niemieckiej arenie.
POLITYKA
W niemczech z początkiem 2013 roku powstało nowe ugrupowanie polityczne. Jest odpowiedzią na politykę Angeli Merkel, wg. której jedyną alternatywą dla Niemiec jest euro. Ugrupowanie osiąga w sondażach zaskakująco dobre wyniki.

15 marca 2013 roku
   W Niemczech powstaje nowe ugrupowanie polityczne Alternatywa dla Niemiec - AfD. Jednym z tematów jakie podejmuje jest likwidacja strefy euro i powrót do walut narodowych oraz referendum jako instrument demokracji bezpośredniej. Na razie ugr...
Czytaj więcej
18310 wizyta | kontakt@icodalej.eu | Kontakt | Współpraca |=STAT=